Kraków – Policjanci z Obornik zatrzymali złodzieja na ŚDM

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Obornik zatrzymali 19-latka, który dokonał kradzieży telefonu komórkowego obywatelce Madrytu podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Za te przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
27  lipca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Obornik pełniący służbę podczas ŚDM w Krakowie zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu komórkowego o wartości 200 euro.

Podczas pełnienia służby, przez policjantów z Obornik na ŚDM w Krakowie, podeszła grupa pielgrzymów z Hiszpanii, którzy oświadczyli iż nieznany mężczyzna ukradł z plecaka telefon komórkowy ich koleżance.

Szybka i zdecydowana rekcja funkcjonariuszy, przyczyniła się do zatrzymania sprawcy. Amatorem cudzego mienia okazał się 19-letni mieszkaniec Krakowa.

W trakcie wykonywania czynności przez obornickich policjantów  mężczyzn  przyznał się do kradzieży. 19-latek został zatrzymany.

Mężczyzna za swoje przewinienie odpowie teraz przed sądem. Za te przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Oborniki