Kreatyna i tauryna – połączenie idealne

Wiele osób marzy o wypracowaniu idealnej formy, a tym samym i sylwetki własnego ciała. W pogodni za tym marzeniem, sięgają po wszelkiego rodzaju sposoby, aby tylko jak najszybciej je urzeczywistnić. Oczywiście pierwszym krokiem jest dieta, odpowiednia nadwyżka kaloryczna pozwala gospodarować wartościami odżywczymi, co w efekcie przy odpowiedniej aktywności fizycznej, pozwala budować masę mięśniową. Jednak gdy organizm nie otrzymuje z zewnątrz tych wartości, efekty nie przyjdą, a zamiast notowania progresu, może pojawić się regres formy. Aby się przed tym uchronić, stosuje się suplementy diety, które przy budowaniu masy mięśniowej są niezwykle skuteczne. Jednym z najlepszych preparatów w tym celu treningowych, jeśli nie najlepszym, jest właśnie kreatyna, która ma znaczący wpływ na rozrost tkanek mięśniowych, a tym samym wzrost siły i wytrzymałości. Jednak czy tylko ona jest istotna? Czy sama kreatyna wystarczy, aby w szybkim tempie urzeczywistnić marzenia o atletycznej sylwetce?

Co warto przyjmować razem z kreatyną?

Chociaż wpływ kreatyny na budowę masy mięśniowej organizmu jest nieoceniony, a bez niej cały proces wymaga po prostu dużo więcej czasu – to nie jest to jedyny preparat, który warto w tym celu przyjmować. Organizm człowieka to złożony mechanizm, który do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje ogromnej liczby różnych substancji i związków. Natomiast w przypadku budowania masy mięśniowej, bardzo ważne są także:

 Węglowodany;

 Białko;

 Aminokwasy (budują białka);

 Woda (dobrze reaguje z kreatyną);

 Kwas alfa-liponowy.

Są to szczególnie istotne składniki odżywcze przy budowaniu masy mięśniowej, które wpłyną na efektywność treningów i szybkość całego procesu. Co więcej, są także korzystne w połączeniu z kreatyną. Wszelkiego rodzaju suplementy diety, które są bogate we wszystkich z wymienionych substancji i związków, można znaleźć w bogatej ofercie sklepu SFD. Dostępna są tam odżywki i suplementy diety w przeróżnych formach oraz wariantach smakowych, dzięki czemu każda osoba może dopasować suplementację do własnych preferencji. Idealny partner kreatyny przy budowaniu masy mięśniowej Jednak co najlepiej stosować razem z kreatyną? Coraz częściej można usłyszeć, że stosowanie kreatyny razem z tauryną, daje ogromne korzyści przy budowaniu masy mięśniowej. Takie połączenie jest naprawdę korzystne, jednak w szczególności jako element suplementacji przedtreningowej. Dzięki dodatkowi tauryny, organizm będzie odpowiednio pobudzony, aby wykonać bardziej intensywny trening, zwiększyć ilość powtórzeń w seriach itp. To powoduje, że korzyści ze stosowania kreatyny są jeszcze bardziej spotęgowane. Poza naturalnym skutkiem wzrostu siły i wytrzymałości mięśni, ich rozrost będzie jeszcze bardziej okazały, poprzez wykonywanie intensywniejszych treningów za sprawą tauryny. Tego typu wartościowe preparaty, także są obecne w sklepie SFD. Przykładem może być chociażby Creatine SFD Nutrition, która w swoim składzie posiada monohydrat kreatyny oraz dodatek tauryny i jest dostępna zarówno w formie kapsułek, jak i proszku. Ponadto wiele wersji smakowych, pozwala dostosować bestsellerową kreatynę do własnych preferencji.