Krotoszyn – 20-latek napadł na sklep z nożem w ręku! Ukradł pieniądze oraz paczkę papierosów! Grozi mu 15 lat

Policjanci z Komisariatu Policji w Koźminie Wielkopolskim zatrzymali sprawcę rozboju. Napastnik wtargnął do jednego ze sklepów w Koźminie Wlkp. Grożąc nożem ekspedientce, zażądał pieniędzy. Natychmiastowe działania funkcjonariuszy doprowadziły ich do sprawcy tego zdarzenia. Wobec mężczyzny zastosowano 3 miesięczny areszt. Grozi mu 15 lat więzienia.

22 listopada br. około godz. 23.30 do jednego ze sklepów w Koźminie Wielkopolskim wszedł mężczyzna. Grożąc nożem ekspedientce sklepu zażądał pieniędzy. Kobieta poddała się żądaniom napastnika i wydała pieniądze oraz paczkę papierosów.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce skierowano patrole policyjne. Zaangażowano policjantów pionu kryminalnego oraz technika kryminalistyki, aby zabezpieczyć materiał dowodowy i jak najszybciej ustalić sprawcę napadu. Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie miasta, natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Poszkodowana kobieta podała szczegółowy rysopis zamaskowanego napastnika.

Następnego dnia policjanci zostali wezwani na interwencję domową. W mieszkaniu zauważyli elementy odzieży, które odpowiadały tym podanym przez napadniętą ekspedientkę sklepu. Rozpoczęli szczegółowo rozpytywać jedną z osób przebywających w miejscu interwencji. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 20-latek przyznał się do napadu na sklep. Wskazał również miejsce, gdzie ukrył niebezpieczne narzędzie, którym groził kobiecie. Odzyskano część skradzionych pieniędzy w kwocie 940 zł.  Mężczyzna został natychmiast zatrzymany.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie wobec zatrzymanego mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Krotoszyn