Krotoszyn – Kanapkowi włamywacze. Grozi im do 10lat

Kobylińscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców włamania do automatu z żywnością i napojami. 25-latek i jego 19-letni kolega przez blisko pół roku trudnili się tym procederem. Czynów tych dokonywali na terenie zakładu, w którym pracowali. Grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

19 lipca kobylińscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Mundurowi ustalili, że włamywali się oni i okradali  automat z żywnością i napojami. Znajdował się on w miejscu ich pracy. Procederem tym trudnili się od października ubiegłego roku.

Jak ustalili policjanci mężczyźni dokonywali włamań za pomocą zwykłego drutu. Robili to średnio 2-3 razy w tygodniu. Ich łupem padały głównie zimne napoje ale też kanapki. Przez  7 miesięcy w sumie skradli towar za blisko 500 złotych. Sprawcy to 25-latek oraz jego 19-letni kolega. Obydwaj są mieszkańcami gminy Kobylin.

Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego dopuszczali się tych czynów. Każdy z nich usłyszał 4 zarzuty dokonywania kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10. O jej wysokości zdecyduje sąd.

Źródło: KPP Krotoszyn