Krotoszyn – Kradzież, jazda po pijaku i zatrzymane „prawka” czyli weekend w powiecie

Nietrzeźwi kierujący

W dniu 13 maja o godz. 13.50 w Zdunach na ul. Pocztowej kierujący samochodem Renault Master, mieszkaniec Zdun,  poruszał się nim znajdując się w stanie nietrzeźwości; wynik: 1,07 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W dniu 13 maja o godz. 17.50 w Wałkowie kierujący samochodem marki Toyota, mieszkaniec Krotoszyna, poruszał się nim w stanie po użyciu alkoholu; wynik: 0,14 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zdarzenia drogowe

W dniu 13 maja o godz. 19.10 w Krotoszynie na ul. Rynek kierujący samochodem marki Suzuki, mieszkaniec Krotoszyna, wykonując manewr cofania zderzył się z kierowcą VW Passata wykonującym tę samą czynność. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obydwie osoby zostały ukarane mandatami karnymi w wysokości 50 zł.

W dniu 14 maja o godzinie 17.15 w Krotoszynie na ul. Sulmierzyckiej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki Opel Vectra, 23-letni mieszkaniec Sulmierzyc, dojeżdżając do skrzyżowania dróg Zduny-Chwaliszew, będąc na drodze podporządkowanej nie zachował należytej ostrożności , w wyniku czego wykonując manewr skrętu w lewo w kierunku Sulmierzyc wymusił pierwszeństwo jazdy i doprowadził do zderzenia z Citroenem C4. Pasażerowie obydwu pojazdów, dwóch z Vectry i jeden z Citroena, zostali przewiezieni do szpitala. Wszyscy nie doznali poważnych obrażeń. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy oraz zostanie sporządzony wniosek do sądu o jego ukaranie.

Ponadto policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości:

W dniu 15 maja o godzinie 10.30 kierujący Fordem Galaxy, mieszkaniec Pogorzeli, w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

W dniu 15 maja o godz. 12.50 w Konarzewie kierujący Fordem Fiesta, mieszkaniec miejscowości Szczytniki, poruszał się z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

W dniu 15 maja o godz. 20.00 w Różopolu kierujący Renault Scenic poruszał się z prędkością 104 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Sprawca ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł i zatrzymano mu prawo jazdy.

O tym na jak długo w/w osobom zostaną zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi zdecyduje sąd.

Kradzieże sklepowe

W dniu 14 maja o godzinie 17.20 w Krotoszynie na ul. Koźmińskiej w jednym z lokali handlowych mieszkaniec Krotoszyna dokonał kradzieży artykułów spożywczych wartości 11,16 zł. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

Źródło: KPP Krotoszyn