Krotoszyn – Ponad 5lat znęcał się nad żoną i córką. Został aresztowany!

Od 5 lat znosiła ciągłe upokorzenia, groźby i znęcanie się fizyczne. Ofiarą przemocy domowej była nie tylko ona, ale i córka. W końcu zdecydowały się powiadomić Policję. Agresorów było dwóch – mąż i zarazem brat pokrzywdzonych. Policjanci zatrzymali ich 7 maja br. Wobec starszego z mężczyzn sąd zastosował areszt tymczasowy. Drugiemu zasądzono dozór policyjny.

7 maja Dyżurny krotoszyńskiej Policji  otrzymał niepokojące zgłoszenie. Młoda kobieta informowała, że widzi przez okno domu jak ojciec szarpie matkę. Drzwi były zamknięte i nie mogła dostać się do środka. Rzecz się działa w jednym z lokali w Krotoszynie. Na miejsce udali się policjanci patrolowo – interwencyjni. Oprócz napastliwego ojca w mieszkaniu zastali również brata zgłaszającej. Mężczyźni swoją agresję skierowali w stosunku do policjantów.

Ojciec i syn naruszyli nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Chcieli w ten sposób zapobiec ich interwencji. Chwilę po zdarzeniu  zostali zatrzymani. W trakcie prowadzonego postępowania ustalono, że jest jeszcze jedna pokrzywdzona osoba w tej sprawie – zięć i zarazem szwagier agresywnych mężczyzn. Jemu wielokrotnie grożono pozbawieniem życia.

Z relacji kobiet wynikało, że dramat  tej rodziny trwał od blisko 5 lat. Awantury, groźby i wyzwiska były w tym domu codziennością. Pokrzywdzone nigdy nie odważyły się zawiadomić Policję. Nie była w tej rodzinie zakładana Niebieska Karta dotycząca przemocy domowej. Dramatyczne wydarzenie z dnia 7 maja samo przyspieszyło bieg wydarzeń. Co ciekawe mężczyźni w dniu zatrzymania byli trzeźwi.  Obydwaj już usłyszeli zarzuty.

44-letni mieszkaniec Krotoszyna usłyszał 4 zarzuty: znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną, naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz kierowania gróźb pozbawienia życia, zarówno pod adresem córki, jak i zięcia. Na wniosek Policji Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego.

20- latek usłyszał dwa zarzuty- kierowania gróźb pozbawienia życia w stosunku do siostry, jak i szwagra. Ten proceder trwał od niemal 3 lat. Sąd zastosował dozór policyjny. Dwa razy w tygodniu mężczyzna musi się zgłaszać do KPP w Krotoszynie. Otrzymał również zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Obydwóm mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Krotoszyn