Krotoszyn – Ukryta plantacja marihuany w… chlewie – FILM

ma12Ponad 140 krzewów konopi indyjskich oraz 4 kg suszu zabezpieczyli policjanci z Krotoszyna. To efekt działań w jednej z miejscowości w powiecie krotoszyńskim. Zatrzymali również 26-latka odpowiedzialnego za nielegalną uprawę. Mężczyźnie grozi teraz nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W połowie marca 2016 roku, krotoszyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej przeprowadzili działania, podczas których ujawnili nielegalną plantację marihuany. Policjanci weszli do wytypowanego miejsca w powiecie krotoszyńskim. W zaadaptowanym pomieszczeniu gospodarczym, funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt krzewów konopi indyjskich. Plantacja prowadzona była w chlewni zamurowanej od środka. Wejście do pomieszczenia znajdowało się w drugim lokum – w szafie.


W wyniku przeszukania ujawniono i zabezpieczono 87 krzewów konopi indyjskich, 59 sztuk ściętych krzewów przygotowanych do suszenia i gotowy susz ziela konopi indyjskich w ilości ponad 4 kg. Zabezpieczono również sprzęt potrzebny do uprawy tego typu roślin. W toku dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali 26-latka, który wynajmował budynek. Energia elektryczna potrzebna do działania urządzeń, czerpana była nielegalnie. Mężczyzna odpowie również za kradzież prądu.

Zatrzymany usłyszał zarzut uprawy znacznej ilości środków odurzających. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 26-latka. Za tego typu proceder mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.

Źródło: KPP Krotoszyn – Piotr Szczepaniak