Krotoszyn – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała z druhami OSP w Koźminie Wielkopolskim FOTORELACJA

W niedzielę 15 stycznia 2017r. odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już od samego rana na ulicach miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski oraz Rozdrażew można było spotkać kwestujących harcerzy Hufca Koźmin Wielkopolski oraz strażaków – ochotników z OSP Koźmin Wielkopolski .

O 14:00 na Starym Rynku strażacy z OSP Koźmin Wlkp. przygotowali pokaz pozorowanego pożaru mieszkania w kamienicy oraz ewakuacji osób poszkodowanych. Następnie w remizie przy ulicy Floriańskiej zorganizowano Dzień Otwartej Strażnicy. Odwiedzający mogli zapoznać się ze sprzętem który znajduje się na wyposażeniu koźmińskich strażaków, poznać techniki pierwszej pomocy oraz poszerzyć swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa pożarowego w domu.

Sportowcy z Koźmina również włączyli się w Finał WOŚP. Grupa „Koźmin Biega” zorganizowała trening biegowy „Dycha za dychę” i zasilili konto WOŚP kwotą 515 zł, odbył się również jumping WOŚP zorganizowany przez Jumping Frog na którym udało się zebrać 420 zł.

W kinie „Mieszko” prezentowali się lokalni wykonawcy a w holu można było sobie zrobić zdjęcie w WOŚP – budce. Ulicami naszego miasta jeździł Fiat 126p – serduszkowa taksówka, oklejona serduszkami WOŚP.
Podczas licytacji gadżetów zgromadzono 8090,00 zł

Łącznie podczas koźmińskiego Finału udało się zebrać 32 143,52 zł – jest to o 12 000 więcej niż w roku ubiegłym.
Rekordową kwotę 973,70 zł udało się zgromadzić w puszce jednemu z koźmińskich strażaków. Foto: PHOTOsikora, Informacja: OSP Koźmin Wielkopolski