Krzysztof Rutkowski wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawców zuchwałej kradzieży

W nocy z 15 na 16 kwietnia 2018 roku ok. godziny 3 nad ranem w miejscowości Rutki Kossaki – powiat zambrowski, doszło do zuchwałej kradzieży samochodu – autolaweta marki Marcedes-Benz o numer rejestracyjny BZA 29YT, VIN: WDB9061351N565201 z roku 2013. Złodzieje weszli na teren zamkniętej posesji lokalnego przedsiębiorcy zajmującego się handlem używanymi samochodami. Prawdopodobnie za pomocą komputera serwisowego uruchomili auto i jak gdyby nigdy nic odjechali.

Tego typu kradzieże zdarzają się coraz częściej co może świadczyć o rutynie oraz poczuciu bezkarności sprawców kradzieży, którzy nie przejmują się nawet kamerami monitoringu. O pomoc w sprawie został poproszony Krzysztof Rutkowski.

Podczas przeprowadzonych czynności przez agentów Biura Rutkowski ustalono, że złodzieje poruszali się samochodem osobowym z przyczepką, który podczas kradzieży zaparkowali koło lokalnego sklepu. Jeden ze sprawców przeskoczył na tyle posesji przez płot, uruchomił Mercedesa, otworzył bramę na ulicę rozglądnął się, po czym spokojnie wyjechał z posesji znajdującej się na ulicy Łomżyńskiej 25 w miejscowości Rutki Kossaki. Świadkowie twierdzą, że skradzione auto poruszało się z bardzo duża prędkością w kierunku miejscowości Wysokie Mazowieckie.

– Dla osoby, która przyczyni się do wskazania sprawców kradzieży i odzyskania skradzionej autolawety marki Mercedes-Benz 319 o numerach rejestracyjnych  BZA 29YT Biuro Rutkowski przewiduje nagrodę pieniężną – mówi Krzysztof Rutkowski. – Na informację czekamy pod numerem alarmowym Biura Rutkowski – 600 007 007, zapewniamy wszelką anonimowości – dodaje najsłynniejszy polski detektyw.