Która to Malala? Spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską uczniów z Zespołu Szkół w Bolewicach

Która to Malala? Spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską1

Niedawno przyjęta do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu, mając zaledwie 11 lat po raz pierwszy otwarcie skrytykowała radykalnych islamistów, magazyn „Time” uznał ją za jedną z najbardziej wpływowych osób roku 2013. O fenomenie Malali 10 listopada 2016r mogli usłyszeć uczniowie z Zespołu Szkół w Bolewicach podczas spotkania z pisarką Renatą Piątkowską.

Historię Malali Yousafzai, pakistańskiej dziewczynki, autorka opisała w swojej książce dla dzieci pt. Która to Malala?, którą promowała na spotkaniu w Bolewicach. Fragmenty książki o tytułowej Malali – dziewczynce, która za swoją działalność otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla – czytała Pani Elżbieta Kożurno. Dzieci po spotkaniu kupowały książki, w których dedykację wpisywała autorka. Spotkanie sfinansowane zostało ze środków Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu.

Renata Piątkowska – ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej książka Wieloryb otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Na wszystko jest sposób II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren, a Wszystkie moje mamy I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka. Trzy z jej książek zostaly wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno.