Ku przestrodze… Dbajmy o nasz dobytek

pol info9 marca br. w Osinach (powiat kępiński) doszło do niecodziennego zdarzenia. Nieznany sprawca wszedł do jednego z domów jednorodzinnych i w czasie, gdy przebywali oni w domu, niezauważony ukradł damską torebkę z portfelem i pieniędzmi. Pamiętajmy więc o tym, aby zawsze zamykać drzwi od domu!

9 marca br. w godzinach wczesnowieczornych na terenie gminy Kępno doszło do niecodziennego zdarzenia. Nieznany sprawca wszedł do domu jednorodzinnego, wykorzystując niezamknięte drzwi wejściowe, i ukradł znajdującą się w salonie torebkę damską z pieniędzmi i dokumentami. Suma strat, które poniosła 30-latka z gm. Kępno sięga 900 zł. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Pamiętajmy zawsze o kilku istotnych faktach:

– Zawsze zamykajmy drzwi wejściowe od naszego domu.

– Sprawdzajmy, czy działa domofon w mieszkaniach i kontrolujmy czy w budynkach wielorodzinnych drzwi wejściowe do klatki schodowej są zamknięte.

– Kontrolujmy, komu otwieramy drzwi domofonem. Często złodzieje wchodzą pod pozorem roznoszenia reklamy, przekazywania paczek kurierskich czy sprawdzenia liczników.

– Nigdy nie zostawiajmy dokumentów i portfela poza widokiem naszych oczu. W korytarzach i przedsionkach są one łatwym łupem osób, które pod różnymi pozorami, pojawiają się w naszych drzwiach .

KPP Kępno – Oficer Prasowy, sierż. Anna Lubojańska