KUMULACJA NA KRAJOWEJ 11! Ciężarówką bez kół na tylnej osi, bez przeglądu, a 34-letni kierowca bez prawka

Policjanci z ostrzeszowskiej drogówki ukarali mandatem karnym w wysokości 1000 zł mieszkańca powiatu kępińskiego, który kierując samochodem marki Mercedes Atego stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

326-161914

Po godzinie 8:30 (03.04.2017r.) Dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową nr jedenaście porusza się pojazd ciężarowy marki Mercedes Atego, który posiada ślady mogące świadczyć o udziale w zdarzeniu drogowym. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wskazany pojazd zatrzymali w Ostrzeszowie przy ul. Al. Wojska Polskiego. Samochodem kierował 34-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego.
326-161913
Podczas kontroli stróże prawa ujawnili, że 34-latek poruszając się ciężarówką po drodze stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pojazd w ogóle nie był dopuszczony do ruchu drogowego, ponadto mężczyzna kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień. Mundurowi uniemożliwili sprawcy dalszą jazdę ciężarówką oraz ukarali go karą grzywny w wysokości 1000 zł.Policjanci wykluczyli, aby pojazd brał udział w zdarzeniu drogowym. Źródło: KPP Kępno