Kutno – Labrador Fox odnalazł zaginionego

St. post. Dawid Załucki i jego labrador Fox uratowali zaginionego mężczyznę. Znaleźli go nieprzytomnego w lesie koło Kutna. Mężczyzna wyszedł z domu dwa tygodnie wcześniej i ślad po nim zaginął.

Policjant z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu wraz ze swoim psem Fox wzięli udział w poszukiwaniu zaginionego na terenie województwa łódzkiego mężczyzny. Z przekazanych informacji wynikało, że dziesięć dni wcześniej (8 czerwca) mieszkaniec gminy Krzyżanów wyszedł z domu i ślad po nim zaginął.

Poszukiwania trwające kilka dni były prowadzone na dużą skalę. Kilkudziesięciu miejscowych policjantów oraz funkcjonariusze z innych jednostek przeczesywali rozległe tereny za 27-latkiem. Wykorzystano także policyjny śmigłowiec.

23 czerwca st. post. Dawid Załucki z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu wraz ze swoim labradorem Foxem prowadził poszukiwania w okolicy miejscowości Kaszewy. W trudnym terenie leśnym pies poprowadził odnalezionym tropem do miejsca, gdzie na ziemi, pod krzewami leżał zaginiony. Natychmiast na miejsce policjanci wezwali pogotowie. Nieprzytomnego 27-latka ratownicy zabrali do szpitala. Udało się go uratować. Mężczyzna pod opieką lekarzy wraca do zdrowia.

P1

Źródło: KWP w Poznaniu
Zdjęcie: Beata Kubicka Photografy