KWP – edukacja nad wodą dla najmłodszych

4 lipca br. nad jeziorem w Strykowie koło Stęszewa, dzieci półkolonijne ze Strykowa, Stęszewa i Wronczyna wzięły udział w spotkaniu z policjantami, strażakami, ratownikami WOPR oraz żołnierzami Żandarmerii Wojskowej z Poznania. Na plaży mundurowi zaprezentowali najmłodszym posiadany sprzęt oraz omówili jak bezpiecznie spędzić wakacje, w tym również nad wodą. Impreza zorganizowana została przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego i Wydział Prewencji KWP w Poznaniu w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

308-253049 308-253050 308-253051

Na miejscowej plaży policjanci z Wydziału Prewencji KWP i KMP w Poznaniu, Wydziału Kadr i Szkolenia KWP    w Poznaniu, Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu, Żandarmerii Wojskowej z Poznania, WOPR Województwa Wielkopolskiego oraz strażacy z OSP w Strykowie przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym gry i zabawy. Policjanci i ratownicy WOPR uczyli dzieci udzielania pierwszej pomocy organizując przy okazji konkurencje sprawnościowe oraz konkursy.

Dodatkowo wszystkie służby zaprezentowały posiadany sprzęt. Na plaży swoje umiejętności zaprezentowali policjanci pododdziału konnego i przewodnicy z psami policyjnymi z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl