KWP – jak szkoliła się grupa SPEED ? Fotorelacja

Policjanci należący do grupy SPEED to doświadczeni i profesjonalni kierowcy. Swoje umiejętności podnoszą cały czas, aby skutecznie i bezpiecznie eliminować z drogi niebezpiecznych kierowców. Między innymi na torze wyścigowym w Bednarach ćwiczyli szybką i dynamiczną jazdę, wyjście z niebezpiecznych manewrów, nietypowe zdarzenia na drodze, oraz jazdę na mokrej nawierzchni. Wszystko w nowoczesnych radiowozach.

308-255335 308-255338 308-255339 308-255350

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wzięli udział w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy w różnych warunkach. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z Bednary Driving City, funkcjonariusze w najnowszych, oznakowanych radiowozach marki BMW sprawdzali zachowanie aut przy awaryjnym hamowaniu, slalomie, omijaniu przeszkody, wychodzenia z poślizgu. Na specjalnej płycie ćwiczyli również jazdę po okręgu po utracie przyczepności. Wszystko w bezpiecznych warunkach, na profesjonalnym torze. Każdy z manewrów był omawiany przez instruktorów, którzy na bieżąco korygowali błędy.

Umiejętność bezpiecznej, dynamicznej jazdy, niezależnie od warunków pogodowych, to nieodzowny element wyszkolenia policjantów ruchu drogowego. Wszystko po to, by w sytuacjach nagłych np. podczas pościgu za piratem drogowym, cała akcja przebiegła sprawnie i bezpiecznie.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl