KWP – ogólnopolskie działania o nazwie „smog”

Wielkopolska Policja włączyła się w ogólnopolskie działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze reagują na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego, a szczególną uwagę zwracają na te związane z ochroną środowiska. Działania „SMOG” polegają na eliminowaniu z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

308-253932 308-253935 308-253936 308-253942

17 lipca br. w całym kraju policjanci drogówki przeprowadząją wzmożone działania, by zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze reagują na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

W ramach tej akcji przeprowadzane są działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”, mające na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Policjanci korzystają z dymomierzy i analizatorów spalin, a także dokonują wzrokowej oceny stanu układu wydechowego pojazdów. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że naruszono wymagania ochrony środowiska, zatrzymywane są dowody rejestracyjne (pozwolenie czasowe), a pojazdy są nie dopuszczane do dalszej jazdy.

Policjanci ruchu drogowego apelują do uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów na drodze i korzystanie z w pełni sprawnych pojazdów.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl