KWP – podsumowanie „kaskadowy pomiar prędkości”

Policjanci z Wielkopolski przeprowadzili kaskadowe pomiary prędkości na terenie całego województwa. Podczas służby mundurowi kontrolowali w jaki sposób kierowcy przestrzegają przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza te, dotyczące ograniczeń prędkości. Szczególnym nadzorem zostały objęte główne drogi.

308-253416 308-253417 308-253424

Nadmierna prędkość to nadal główny powód wszystkich zdarzeń drogowych. Nieprzestrzeganie tych przepisów sprawia, że w razie nagłej sytuacji na drodze, kierowca ma małe szanse na odpowiednią reakcję. Dodatkowo, zdecydowanie wydłuża się droga hamowania. Oszczędność czasu jest znikoma, natomiast zagrożenie zdrowia i życia rośnie wprost proporcjonalnie do naszej prędkości.

Wczoraj w całej Polsce policjanci prowadzili przez cały dzień akcję pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Patrole były rozmieszczone na tych samych drogach, jeden po drugim, w niewielkich odległościach. Funkcjonariusze wykorzystali również radiowozy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory. Największą uwagą objęliśmy te odcinki dróg, na których dochodziło do wypadków. Podczas akcji pomagali nam żołnierze z Żandarmerii Wojskowej.

Te cykliczne akcje mają charakter prewencyjny. Niemniej jednak kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości poniosą konsekwencje prawne. Na 2198 skontrolowanych pojazdów policjanci ujawnili 1360 przekroczeń prędkości.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl