Lech Poznań wspiera powstanie Infolinii Onkologicznej -FILM

Lech Poznań wspiera powstanie Infolinii Onkologicznej
lech-poznanW Poznaniu powstaje Infolinia Onkologiczna dla mieszkańców Wielkopolski. Kolejorz jako klub, który aktywnie uczestnicy w życiu lokalnej społeczności również włącza się w akcję zbierania pieniędzy na funkcjonowanie placówki.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE W JEDNYM MIEJSCU

Jak wynika z danych epidemiologicznych mieszkańcy Wielkopolscy są szczególnie narażeni na zachorowalność na choroby nowotworowe. Fundacja „DOBRZE ŻE JESTEŚ” od ponad 9 lat wspiera osoby walczące z chorobą w poznańskich szpitalach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów postanowili założyć Infolinię Onkologiczną, która na bieżąco będzie udzielać informacji m.in. o poradniach onkologicznych znajdujących się w województwie, sklepach i wypożyczalniach sprzętu rehabilitacyjnego, a także o dyżurach specjalistów. Osoby korzystające z Infolinii Onkologicznej będą mogły również uzyskać wsparcie psychologiczne, czy porady z zakresu praw socjalnych.

WAŻNA JEST KAŻDA POMOC

Aby placówka mogła skutecznie działać, potrzebne są środki finansowe na opłacenie abonamentu telefonicznego, czynszu i mediów, regularne szkolenia dla wolontariuszy, dyżury specjalistów czy pomoc superwizyjną. Każda złotówka ma znaczenie, dlatego warto wesprzeć Infolinię Onkologiczną nawet drobnymi sumami. Tylko wspólnie można pomóc osobom chorującym na nowotwory.

Fundacja „DOBRZE ŻE JESTEŚ”:

e-mail: poznan@dobrzezejestes.pl
nr telefonu: 535 402 000
nr rachunku bankowego: 72 1240 6670 1111 0010 4369 8777

infolinia-net