Leszno – 19-latek swoim BMW dał popis driftu na murawie boiska. Grozi mu do 5 lat!

Policjanci z Zespołu Dzielnicowych w Lipnie ustalili sprawcę uszkodzenia murawy na gminnym boisku piłkarskim. To 19-letni mieszkaniec gminy Włoszakowice.  Młody kierowca na płycie trawiastego boiska wykonał pokaz tzw. driftingu. Straty zostały wycenione na kwotę kilku tysięcy złotych. Sprawcy uszkodzenia mienia grozi do 5 lat więzienia.

Dzielnicowi z Lipna ustalili, że w pierwszych dniach listopada br. ktoś uszkodził murawę trawiastego boiska gminnego. Ślady uszkodzeń nosiły ślady bieżników opon i wskazywały na wykonywanie przez kierowcę pojazdu, okrążeń na płycie boiska. Teren należy do Urzędu Gminy w Lipnie, a boisko służy wielu młodym sportowcom oraz lokalnemu klubowi piłkarskiemu odnoszącemu sukcesy sportowe. Wartość strat została wyceniona na kwotę kilku tysięcy złotych.

Pomimo, że w chwili zawiadomienia nie było wiadomo kto może mieć związek z popełnionym przestępstwem, policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy niepoważnego wybryku. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Włoszakowice. Jak wynikało z ustaleń policjantów kierowca BMW postanowił się pochwalić przed znajomymi techniką jazdy tzw. driftingu. Na podmokłej murawie trawiastego boiska wykonał boczne poślizgi, gwałtownie ruszając i hamując samochodem. Swoim zachowaniem doprowadził do rozjeżdżenia i wyrwania elementów trawy.

9 listopada br. dzielnicowi zatrzymali 19-latka, a śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Leszno