Leszno – Aresztowany sprawca brutalnych napadów na kobiety!

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za brutalne napaści na kobiety w rejonie osiedli Rejtana i Zamenhofa. Sprawca atakował samotnie spacerujące kobiety, a następnie kradł ich torebki. Wpadł podczas planowanego kolejnego rabunku. To 34-letni mieszkaniec gminy Osieczna. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Do pierwszego zdarzenia doszło w listopadzie 2015 roku w godzinach południowych, w lesie w pobliżu osiedla Rejtana. Spacerująca z psem kobieta została zaatakowana i pobita. W ciężkim stanie trafiła do szpitala. Wówczas na podstawie zeznań jednego ze świadków sporządzono portret pamięciowy sprawcy.
Policjanci analizowali przyjęte zgłoszenie oraz zebrany w sprawie materiał dowodowy, weryfikowali informacje od mieszkańców miasta, którzy typowali sprawcę na podstawie opublikowanego wizerunku. Każdy taki sygnał jest zawsze poddawany szczegółowej analizie. Funkcjonariusze współpracowali z innymi jednostkami Policji w kraju, gdzie odnotowano podobne zdarzenia, zakładami karnymi, a także policjami innych państw. Ustalenie sprawcy utrudniał brak wyraźnego motywu jego działania. Tym bardziej, że do kwietnia br. leszczyńska Policja nie uzyskała informacji o innych zdarzeniach mogących mieć związek z jesiennym napadem.
Na przełomie kwietnia i maja br. na terenie wschodniej części Leszna miały miejsce kolejne trzy napady na kobiety. Do przestępstw doszło w godzinach późnowieczornych. Pokrzywdzone zostały uderzone przez napastnika, który następnie zabierał ich torebki wraz z zawartością.
W dniu 17 maja br. na podstawie materiałów zebranych w wyniku pracy operacyjnej, policjanci zatrzymali sprawcę napaści na mieszkanki Leszna. Do zatrzymania doszło na jednej z leszczyńskich ulic, po godzinie 22. Z zachowania mężczyzny wynikało, że najprawdopodobniej zamierzał dokonać kolejnego podobnego przestępstwa. Był przygotowany na szybką zmianę odzieży i obserwował spacerujące kobiety. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec gminy Osieczna.
Śledczy ogłosili mężczyźnie zarzuty rozbojów oraz kradzieży. W trakcie pracy nad tą sprawą okazało się, że mężczyzna jest także odpowiedzialny za brutalne pobicie mieszkanki Leszna jesienią ur. Jak wynika z policyjnych ustaleń sprawca w przeszłości był notowany za przestępstwo przeciwko mieniu.
19 maja br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.
Źródło: KMP Leszno