Leszno – Choć nigdzie nie pracował kupił rower za 7 tysięcy zł na raty i chciał go sprzedać w lombardzie! Za oszustwo grozi mu 8 lat

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch sprawców oszustwa przy zakupie wartościowego roweru. To 48-letni mieszkaniec gminy Rydzyna i 66-letni mieszkaniec Leszna. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dzięki reakcji policjanta przechodzącego w pobliżu. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

2 grudnia br. jeden z funkcjonariuszy leszczyńskiej Policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, idąc po służbie ulicą, był świadkiem rozmowy, która wzbudziła jego podejrzenia. Uwagę policjanta zwrócił wygląd, zachowanie i rozmowa dwóch mężczyzn stojących przed sklepem z rowerami. Namawiali się na zakup wartościowego roweru na kredyt.
Policjant nabrał podejrzeń, że mężczyźni chcą wyłudzić towar ze sklepu. O swoich przypuszczeniach powiadomił kolegów z wydziału. Niedługo po tym, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn będących sprawcami oszustwa. To 48-letni mieszkaniec gminy Rydzyna i 66-latek z Leszna.
Okazało się, że starszy ze sprawców podpisał w sklepie umowę ratalną na zakup roweru wartego blisko 7 tysięcy złotych, nie mając w rzeczywistości możliwości spłaty rat kredytu. Dodatkowo oświadczył, że jest zatrudniony w jednej z leszczyńskich firm i osiąga z tego tytułu dochody, co było nieprawdą.

Oboje zatrzymani usłyszeli zarzut oszustwa. Tłumaczyli, że ich zamiarem był zakup drogiego jednośladu, następnie jego sprzedaż w lombardzie, a otrzymane pieniądze chcieli podzielić po połowie. Za to przestępstwo grozi im do 8 lat więzienia.

Źródło: KMP Leszno