Leszno – Dwóch Ukrainców w szpitalu – zostali zaatakowani nożem! Sprawcy zostali zatrzymani grozi im do 15lat

Do szpitala trafiło dwóch mężczyzn, obywateli Ukrainy, po tym, jak zostali zaatakowani nożem na jednej z ulic Leszna. Dwóch sprawców tego brutalnego czynu zatrzymali leszczyńscy policjanci już chwilę później. Grozi im nawet 15 lat więzienia. Sąd zastosował wobec zatrzymanych areszt.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Lesznie nad ranem 15 sierpnia br. Do dwóch mężczyzn, obywateli Ukrainy, podeszła grupa osób. W trakcie wymiany zdań, doszło do szarpaniny, mężczyźni zostali zaatakowani nożem. Jak się okazało, motywem działania był telefon komórkowy, który napastnicy chcieli ukraść. Policjanci, po przybyciu na miejsce, natychmiast udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy, a następnie udali się w pościg za sprawcami napadu.
Już po chwili funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, 23 i 24-latka z Leszna. Mężczyźni Ci posiadali jeszcze na rękach świeże ślady krwi. Obaj zatrzymani byli nietrzeźwi, zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu.
Po wytrzeźwieniu, sprawcy tego brutalnego czynu, usłyszeli zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Lesznie, na wniosek Policji, wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźni spędzą tam najbliższe 3 miesiące.
Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że zostaną zatrzymane kolejne osoby. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet 15 lat więzienia.
Źródło: KMP Leszno