Leszno-Fuzja przewin na drodze i 4000 zł mandatu

Młody kierowca wyprzedzając inne auto na ruchliwej drodze w Lesznie, doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem. Pojazd, którym kierował 20-latek nie był dopuszczony do ruchu. Za kumulację kilku wykroczeń policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 4 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj 7 grudnia br. przed godz. 22.00. Policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o zderzeniu dwóch pojazdów na ulicy Spółdzielczej w Lesznie. Na miejscu ustalili, że kierujący samochodem marki hyundai, 20-letni mieszkaniec Leszna jadąc ulicą Spółdzielczą, w rejonie skrzyżowania z ulicą Dembińskiego, podczas nieprawidłowego wyprzedzania innego pojazdu doprowadził do czołowego zdarzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki chevrolet, którym kierowała 39-letnia mieszkanka Leszna. Kierująca chevroletem na szczęście doznała niegroźnych obrażeń ciała.

Jednak okazało się, że pojazd kierowany przez 20-latka nie jest dopuszczony do ruchu. Auto nie posiadało tablic rejestracyjnych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kierowcy byli trzeźwi.

W związku z kumulacją wykroczeń policjanci nałożyli na młodego kierowcę mandat w wysokości 4 tysięcy złotych. Sprawca wykroczeń uregulował należność na miejscu kolizji.

Źródło:policja.pl