Leszno – Nietypowa wyprowadzka. Opuszczając mieszkanie skradł m.in. kuchenkę, kocioł grzewczy, grzejniki i rury!

Policjanci z Leszna ogłosili 32-letniemu mieszkańcowi Leszna zarzut kradzieży wyposażenia mieszkania. Mężczyzna z wynajmowanego lokalu skradł jego metalowe elementy, z instalacją grzewczą na czele. Straty wyniosły kilkanaście tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

W październiku br. leszczyńska Policja otrzymała zawiadomienie od jednej ze spółdzielni mieszkaniowych na terenie Leszna, o popełnieniu przestępstwa kradzieży. Z zawiadomienia wynikało, że najemca lokalu w centrum miasta, skradł podstawowe wyposażenie wynajmowanego mieszkania. Na liście skradzionych przedmiotów znalazły się między innymi kuchenka gazowa, zlewozmywak, baterie łazienkowe, klamki okienne i drzwiowe. Mężczyzna zdemontował także instalację grzewczą, zabierając kocioł gazowy, grzejniki oraz miedzianą instalację. Łączna suma strat wyniosła kilkanaście tysięcy złotych.
Sprawcą przestępstwa okazał się 32-letni mieszkaniec Leszna. 28 listopada br. śledczy ogłosili mężczyźnie zarzut kradzieży. Tłumaczył policjantom, że skradzione przedmioty sprzedał w puntach skupu złomu, a uzyskane pieniądze przeznaczył na alkohol. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Źródło: KMP Leszno