Leszno – Odpowie za kradzież kontenerów z butelkami

Policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzieże plastikowych skrzynek wypełnionych butelkami po piwie. 32-letni mieszkaniec Leszna, z terenu jednej z leszczyńskich hurtowni, dokonał kradzieży prawie 300 skrzynek, których wartość przekroczyła 4 tys. zł. Zarzuty paserstwa usłyszała również żona mężczyzny, która pomagała przy zbyciu skradzionych towarów.

Na początku lutego br. policjanci zostali poinformowani o kradzieżach plastikowych skrzynek z zawartością butelek po piwie. Do kradzieży dochodziło na terenie jednej z leszczyńskich hurtowni handlujących między innymi napojami alkoholowymi. Policjanci niezwłocznie podjęli w tej sprawie czynności, w wyniku których w nocy z 2 na 3 marca br. zabezpieczyli samochód, w którym sprawca przestępstwa przewoził skradziony towar.

Jak ustalili śledczy sprawcą kradzieży był 32-letni mieszkaniec Leszna. Podejrzany kradł kontenery z hurtowni od początku listopada 2015r. Mężczyzna ma związek z kradzieżą prawie 300 skrzynek, których łączna wartość przekracza 4 tys. złotych. Podejrzany nie działał sam. Przy zbyciu skradzionego towaru pomagała mu jego 30 -letnia żona.

Oboje usłyszeli już zarzuty. Mężczyzna odpowie za kradzież, za którą grozi do 5 lat więzienia. Kobieta natomiast usłyszała zarzut paserstwa. Grozi jej do 2 lat więzienia.

Źródło: KMP Leszno – Ewelina Mielcarek – Szymańska