Leszno – Okradł pracodawcę. Usłyszał zarzuty!

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież na szkodę swojego pracodawcy. Skradł urządzenia warte ponad tysiąc złotych. To 31-letni mieszkaniec Leszna. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili, że w połowie lipca br. z terenu jednej z firm zajmującej się pracami ziemnymi na terenie gminy Lipno, skradziono elektronarzędzia. Wśród skradzionych przedmiotów była szlifierka oraz pompa hydroforowa. Właściciel firmy wartość swojego mienia wycenił na kwotę ponad tysiąca złotych.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępstwem ma mężczyzna pracujący w firmie pokrzywdzonego. To 31-letni mieszkaniec Leszna.
26 lipca br. na terenie gminy Lipno kryminalni zatrzymali sprawcę przestępstwa. 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ogłosili podejrzanemu zarzut kradzieży. Mężczyzna znany jest leszczyńskiej Policji.
Funkcjonariusze ustali, że skradzione przedmioty sprawca zastawił w lombardach na terenie Leszna. Policjanci odzyskali elektronarzędzia, które niebawem wrócą do rąk właściciela. Sprawcy kradzieży grozi do 5 lat więzienia.
Źródło: KMP Leszno