Leszno – Okradli sklep i wyrwali sejf ze ściany

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali sprawców włamania do sklepu motoryzacyjnego. To 27 i 30-letni mieszkańcy Leszna. Skradli towar warty ponad 11 tysięcy złotych. Podczas włamania wyrwali ze ściany sejf z pieniędzmi. Grozi im do 10 lat więzienia.

11 lutego br. leszczyńscy policjanci podczas pełnienia nocnej służby, zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, w rejonie sklepu motoryzacyjnego w Lesznie. Okazało się, że mężczyzna włamał się do sklepu wybijając szybę w oknie wystawowym. Przed sklepem znajdował się także różnego rodzaju towar motoryzacyjny, przygotowany do wywiezienia. Mężczyzna ukradł ze sklepu między innymi oleje silnikowe, miedziane przewody hamulcowe, narzędzia, świece samochodowe, akumulatory, komputer i odkurzacz. W sklepie nie było również sejfu z pieniędzmi, który był przytwierdzony do ściany.

Policjanci zatrzymali włamywacza, którym okazał się 27-letni mieszkaniec Leszna. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przestępstwa tego dokonał wspólnie ze swoim znajomym, który uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych działań na terenie Leszna, mundurowi zatrzymali pomocnika 27-latka. To 30-letni mieszkaniec miasta. W wyniku przeszukania mieszkania jednego ze sprawców, policjanci odnaleźli skradziony sejf wraz z pieniędzmi,

Mężczyźni skradli towar warty ponad 8 tysięcy złotych, oraz sejf przytwierdzony na stałe do ściany z zawartością ponad 3 tysięcy złotych. Sprawcom włamania grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Leszno / Monika Żymełka