Leszno – Pijany groził pracownikom stacji pistoletem!

Policjanci z Leszna zatrzymali mężczyznę, który groził pracownicy stacji benzynowej bronią. To 22-letni mieszkaniec Leszna. Nietrzeźwy mężczyzna zdenerwował się podczas zamawiania posiłku, wychodząc ze sklepu wycelował w kobietę pistoletem. Za takie zachowanie grozi mu do 2 lat więzienia.

le dsc_075221 kwietnia br. do leszczyńskiej Policji zgłosiła się młoda kobieta informując o groźbach kierowanych w jej stronę. Zawiadamiająca jest zatrudniona na jednej z leszczyńskich stacji benzynowych. Będąc na nocnej zmianie, po godz. 3.30 do sklepu weszło dwóch mężczyzn na zakupy. Z ich zachowania wynikało, że są nietrzeźwi. Jeden z mężczyzn zamówił hot-doga. Jednak w trakcie oczekiwania na realizację zamówienia klient stał się nieuprzejmy i wulgarny. Po otrzymaniu zamówionego jedzenia, rzucił nim w obsługującą go kobietę. Wychodząc ze sklepu, wyjął z kieszeni kurtki broń, wycelował nią w pracownicę, symulując sygnał oddawanego strzału.

Kobieta obawiając się o swoje zdrowie i życie zdecydowała się o zaistniałej sytuacji powiadomić Policję. Zachowanie krewkiego klienta zarejestrowały kamery monitoringu.
Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali sprawcę gróźb, który trafił do policyjnego aresztu. To 22-letni mieszkaniec Leszna. Podczas przeszukania miejsc zajmowanych przez podejrzanego funkcjonariusze znaleźli pistolet pneumatyczny strzelający stalowymi kulkami.
23 kwietnia br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego dozór policyjny polegający na zakazie celowego i świadomego kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz celowego zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 150 metrów. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.
Źródło: KMP Leszno