Leszno – Policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Policjanci z Leszna ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za rozbój. Ich ofiarą padł człowiek, który zbierał utarg ze sklepów. Teraz podejrzani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Grozi im nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 31 grudnia 2015 roku w jednej z miejscowości powiatu leszczyńskiego. Wówczas do wracającego z utargiem ze sklepu mężczyzny, podbiegły dwie osoby. Jedna z osób miała przy sobie przedmiot przypominający broń. Mimo, iż pokrzywdzony próbował uciekać, napastnicy dogonili go, przewrócili na ziemię, a następnie zaczęli uderzać po całym ciele, jednocześnie wyszarpując torbę z utargiem. Napastników spłoszyli sąsiedzi, którzy słysząc hałas, wyszli przed posesję. Wtedy mężczyźni uciekli, zabierając ze sobą pieniądze.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania. O zdarzeniu zostały poinformowane wszystkie patrole, przekazany został również rysopis sprawców. W wyniku tych działań już po godzinie na terenie Żmigrodu został zatrzymany 26-latek z Wrocławia podejrzany o udział w rozboju. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Lesznie wszczęła śledztwo, również na wniosek Prokuratury Sąd wobec zatrzymanego 26-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

W wyniku podjętych w tej sprawie dalszych czynności policjanci ustalili, że w rozboju brał udział również 22-latek oraz 31-latek z Wrocławia. 22-letni podejrzany w związku z innymi przestępstwami,  obecnie przebywa w areszcie. Natomiast trzeci podejrzany 31-latek został zatrzymany w sobotę 5 marca br. na terenie Wrocławia. 7 marca br. Prokurator Rejonowy skierował do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Wszystkim podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Leszno – Ewelina Mielcarek-Szymańska