Leszno – Próbowali wyłudzić 100 tysięcy złotych

Policjanci z Leszna zatrzymali dwie osoby, które w ubiegłym tygodniu usiłowały wyłudzić kredyt na ponad 100 tys. złotych. Mężczyzna i kobieta posłużyli się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Za swój czyn odpowiedzą przed Sądem. Grozi im do 8 lat więzienia.

17 lutego br. do jednego z banków na terenie Leszna zgłosiła się młoda kobieta i mężczyzna, którzy złożyli wniosek o kredyt w wysokości ponad 100 tys. złotych. Pożyczka ta miał być kredytem konsolidacyjnym na poczet wcześniej już zaciągniętych zobowiązań. W trakcie dopełniania formalności przy podpisywaniu umowy, młodzi ludzie przedstawili zaświadczenie o zatrudnieniu. Jak się okazało zostało ono sfałszowane.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą leszczyńskiej komendy. Jak ustalili śledczy pomysłowi oszuści umieścili na zaświadczeniu dane faktycznie istniejącej firmy, jednak jako telefon kontaktowy umieścili swój własny numer telefonu. W razie weryfikacji z banku, osobiście potwierdzali swoje zatrudnienie.

27-latek i 22-latka ze Wschowy zostali już zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im do 8 lat więzienia.  Policjanci sprawdzają czy do podobnych oszustw nie doszło w innych bankach.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Leszno / Ewelina Mielcarek-Szymańska