Leszno – Trwa akcja antynarkotykowa w mieście!

Policjanci z Leszna zatrzymali 4 osoby, które mają związek z przestępczością narkotykową. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 231 sztuk tabletek ekstazy, 30 gramów marihuany oraz krzewy konopi indyjskich. Wszyscy zatrzymani za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed Sądem.

Stałe zaangażowanie i praca leszczyńskich policjantów przy zwalczaniu narkotyków, zaowocowała zatrzymaniem kilku osób mających związek z przestępczością narkotykową. W ostatnich dniach policjanci zatrzymali w sumie 4 osoby, które odpowiedzą przed Sądem z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
W piątek 29 lipca br. policjanci z leszczyńskiej Komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę oraz metamfetaminę. 21 – latek usłyszał nie tylko zarzut posiadania środków odurzających oraz substancji psychotropowych ale również zarzut udzielenia narkotyku innej osobie. 21- latkowi grożą 3 lata więzienia.
W wyniku podjętych w tej sprawie działań operacyjnych, śledczy zatrzymali kolejne dwie osoby, w ich mieszkaniu policjanci odnaleźli susz roślinny. Pobrana do badań próbka potwierdziła, że jest to marihuana. Dodatkowo na działce ogrodowej ujawnili hodowlę krzewów konopi.
48-letnia kobieta usłyszała zarzuty posiadania środków odurzających a 21-letni mężczyzna posiadania narkotyków oraz uprawy krzewów konopi indyjskich. Grozi im do 3 lat więzienia.
W sobotę 30 lipca br. policjanci, w wyniku przeszukania dwóch samochodów użytkowanych przez 27 – letniego mieszkańca Leszna, ujawnili w sumie 231 sztuk tabletek ekstazy. Mężczyzna nie krył zaskoczenia na widok Policji.
Śledczy ogłosili mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Lesznie zastosował policyjny dozór. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Źródło: KMP w Lesznie