Leszno – Uszkodził świąteczną choinkę i odpowie za to przed Sądem

choinkaDzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili sprawcę uszkodzenia choinki z iluminacjami, która stała na leszczyńskim Rynku. To 20-letni mieszkaniec gminy Osieczna. Jego wybryk to efekt spożytego alkoholu i bezmyślnego żartu, którym chciał zaimponować w gronie znajomych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

24 stycznia br.,  w godzinach nocnych, dyżurny leszczyńskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie z którego wynikało, że na leszczyńskim Rynku zgasła iluminacja świetlna w postaci kilkumetrowej choinki.

Z zawiadomienia złożonego przez pokrzywdzonego wynikało, że ktoś owej nocy uszkodził metalowy stelaż choinki oraz pozrywał przewody elektryczne znajdujące się w jej wnętrzu. Wartość poniesionych strat została wyceniona na kwotę 600zł. Przedstawiciel  pokrzywdzonego złożył wniosek o ściganie i ukaranie sprawcy uszkodzonego mienia.

Policjanci od momentu zgłoszenia, cały czas pracowali nad tą sprawą. Przesłuchiwali świadków oraz przeglądali zapisy monitoringu. W wyniku przeprowadzonych czynności mundurowi ustalili, że sprawcą uszkodzenia choinki z iluminacjami jest 20-letni mieszkaniec gminy Osieczna.

5 lutego br. śledczy przedstawili sprawcy zarzut uszkodzenia świątecznej ozdoby. Mężczyzna przyznał się do winy, tłumacząc swoje zachowanie ilością wypitego alkoholu oraz bezmyślnym żartem dokonanym w gronie znajomych. Za uszkodzenie mienia grozi mu do 5 lat więzienia

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KMP Leszno / Monika Żymełka