Leszno – „WIELKA KUMULACJA” 59-latka! Po pijaku z 3 promilami, bez prawka, spowodował kolizję i uciekł! O wysokości „nagrody” zdecyduje sąd!

Policjanci leszczyńskiej drogówki zatrzymali mężczyznę kierującego samochodem na „podwójnym gazie”. Na domiar złego nie posiadał prawa jazdy, a chwilę wcześniej spowodował kolizję. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

2 lutego br. tuż przed północą w Lesznie funkcjonariusze zatrzymali 59-letniego mężczyznę kierującego samochodem osobowym, który jak się okazało w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo jechał bez uprawnień, a kilkanaście minut wcześniej spowodował kolizję drogową. Po zderzeniu z innym uczestnikiem ruchu nie zatrzymał się i zaczął odjeżdżać. Pokrzywdzony w zdarzeniu 22-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego pojechał za nim, informując jednocześnie dyżurnego Policji.

Mężczyzna został zatrzymamy i osadzony w policyjnym areszcie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia, surowa kara grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres min. 3 lat.

Oprócz tego za spowodowanie kolizji oraz kierowanie samochodem bez uprawnień policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu, który zadecyduje o ostatecznym wymiarze kary. KMP Leszno