Leszno – Wjechał wprost pod pociąg – zginął na miejscu! Nowe informacje Policji i Straży Pożarnej – ZDJĘCIA

O przeprowadzonej akcji strażaków informuje mł. bryg. Rafał Wypych – Oficer Prasowy KM PSP Leszno: 23 stycznia  2017 roku o godzinie 12:17 do SKKM w Lesznie wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na przyjeździe kolejowym w miejscowości Robczysko, Gmina Krzemieniewo, doszło do zderzenia szynobusu z ciągnikiem rolniczym.
3
Ratownicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zastali uszkodzony w wyniku wypadku szynobus relacji Ostrów Wielkopolski  – Leszno oraz znajdujący się przed nim uszkodzony ciągnik rolniczy. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że wskutek wypadku traktorzysta poniósł śmierć. Osoby podróżujące szynobusem  nie odniosły żadnych obrażeń i po opuszczeniu pojazdu odjechały z miejsca zdarzenia komunikacją zastępczą.

Szynobus po uruchomieniu samodzielnie odjechał z  miejsca wypadku. Z torowiska usunięto rozlane substancje ropopochodne, a następnie całość spłukano wodą. W działaniach, które trwały 6 godzin 37 minut, brało udział 5 zastępów straży pożarnej,  w sile 18 ratowników.

Jak informuje Komenda Policji w Lesznie: Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepą, jadąc drogą gruntową i przejeżdżając przez przejazd kolejowy zderzył się z szynobusem jadącym od strony Ponieca w kierunku Leszna. Młody kierowca ciągnika poniósł śmierć na miejscu.
dsc_0278
Na miejsce zostali natychmiast skierowani funkcjonariusze leszczyńskiej drogówki, technik kryminalistyki oraz grupa zdarzeniowa. Przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku wspólnie z strażakami z Leszna i Pawłowic oraz pracownikami kolei. Nad całością wykonywanych czynności czuwał prokurator z Prokuratury Rejonowej w Lesznie.
Okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego wypadku będą ustalane w toku prowadzonego w tej sprawie postępowania.
Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie niestrzeżonych przejazdów kolejowych, o stosowaniu się do znaków umiejscowionych w pobliżu torów. W szczególności jednak, przed wjazdem na torowisko należy upewnić się, czy możemy je pokonać w bezpieczny sposób. Zdjęcia: mł. asp. Szymon Kurpisz – PSP Leszno oraz KMP Leszno