Leszno – Z dwoma promilami po pracy, z trzema na nocną zmianę. Czyli pijani kierowcy na drogach w powiecie

W ostatnich dniach leszczyńscy policjanci zatrzymali blisko 10 nietrzeźwych kierowców. Wyniki badania stanu trzeźwości były zaskakujące oraz to, że część kierowców „na podwójnym gazie” jechała do lub z miejsca pracy. Wszyscy za swoje występki odpowiedzą przed sądem.

W minionych dniach na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Lesznie policjanci ujawnili blisko 10 kierujących w stanie nietrzeźwości. To mężczyźni w różnym wieku. Zdecydowali się wsiąść „na podwójnym gazie” za kierownicę roweru, motoroweru, samochodu oraz koparko – ładowarki.
Niechlubnymi rekordzistami okazali się dwaj mężczyźni, z których jeden jechał nietrzeźwy do miejsca zatrudnienia, a drugi w podobnym stanie wracał z pracy.
Kierowca citroena wydmuchał na urządzeniu do badania stanu trzeźwości blisko 3 promile, po tym jak w drodze do pracy na nocną zmianę wjechał autem do rowu. Na miejscu pozostawił swoje auto i wrócił do domu. Tam zastali go dzielnicowi z Włoszakowic.
Tego samego dnia, kilka godzin wcześniej policjanci z Osiecznej skontrolowali stan trzeźwości kierowcy koparko – ładowarki, poruszającego się ulicami wsi na terenie ich gminy. Mężczyzna jechał maszyną do miejsca parkowania, po zakończonej pracy przy wykopach ulicznych. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Sprawy wszystkich kierujących trafią do leszczyńskiego sądu, który zadecyduje o ostatecznym wymiarze kary dla nieodpowiedzialnych kierowców. Kierowcom pojazdów mechanicznych grozi jednak do 2 lat więzienia, co najmniej 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Źródło: KMP Leszno