Maja Rutkowski apeluje o pomoc w ratowaniu życia 29-letniej Agaty Bodakowskiej ze Szprotawy

Życie 29-letniej Agaty Bodakowskiej może uratować bardzo drogi lek, który nie jest refundowany. Przyłączmy się do zbiórki pieniędzy ne ten cel! – apeluje Maja Rutkowski.

– Pieniądze można przekazywać poprzez wiarugodny portal https://www.siepomaga.pl/ratuj-agate Tutaj znajdziecie wszystkie szczegóły dot. choroby Agaty oraz bezpieczny spoósb finansowego wsparcia jej leczenia – przekazuje Maja Rutkowski.

29-letnia Agata cierpi na nowotwór gruczołowo-torbielowaty prawej ślinianki podżuchwowej. Potrzebuje bardzo drogi lek, który widnieje pod farmaceutycznym kodem ATC – L01XE17

– Są wyniki najnowszych badań. Guzy w płucach Agaty rosną! Pomocy – czytamy na portalu siępomaga.pl

– Stało się to, czego wszyscy tak bardzo się baliśmy. Nowotwór postępuje. Guzy w płucach, które są przerzutem nowotworu, rosną! Ostatnie badania wykazały, że powiększyły się z 0,5 do 4 mm! Nie mamy czasu do stracenia! – podaje portal.

 

Agata w rozdzierającym serce apelu błaga o pomoc, o szansę na życie… Leczenie daje jej ponad 70% szans na pokonanie raka! Niestety, nie jest refundowane…

 

– Mam dopiero 28 lat, a zostałam skazana na śmierć. Po informacji o przerzutach do płuc lekarz powiedział mi, żebym poszła do psychiatry i nauczyła się z tym żyć… Ile zostało mi czasu? Nie wiadomo. Nowotwór jest złośliwy… Najbardziej boli mnie świadomość, że jest lek, który daje mi aż 70% szans na wyzdrowienie! – przekazuje Agata.

– NFZ nie będzie go refundować, bo w płucach są przerzuty, a nie guz pierwotny… To sprawia, że zostałam skreślona, choć mam dla kogo żyć. Moja córeczka potrzebuje mamy… Proszę, pomóż mi uzbierać na terapię. To moja ostatnia nadzieja…- dodaje.

 

Na leczenie Agaty potrzeba 1 350 000 zł. W ciągu ostatnich 40 dni Ludzie Dobrej Woli zebrali już połowę, bo 617 885,37 zł (50,03%). Brakuje więc 617 083,63 ZŁ

 

– Apeluję do wszystkich ludzi Dobrego Serca o pomoc w ratowaniu życia tej młodej mamy. Każdy, kto może wesprzeć finansowo zbiórkę ma szansę zrobić to jeszcze dziś. Zostało jeszcze 10 godzin i ten czas możemy skutecznie wykorzystać – apeluje Maja Rutkowski, licencjonowany detektyw, psycholog prywatnie żona Krzysztofa Rutkowskiego.