Mamy oficjalny komunikat Fermy Drobiu Woźniak – producenta jaj z Salmonellą, które były w sprzedaży w sieci marketów DINO

Informujemy, że produkty wymienione w dzisiejszym komunikacie GiS zostały już wycofane z sieci DINO. – czytamy w oficjalnym komunikacie Fermy Drobiu Woźniak – producenta jaj z Salmonellą, które były w sprzedaży w sieci marketów. Żadnego z poniższych produktów nie ma już na półkach:

• Super jaja 10 sztuk, rozmiar M, klasa A Wyprodukowano przez Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o., Żylice 35A, 63-900 Rawicz,
kod na skorupce jaja: 3PL30051328, data minimalnej trwałości: 03.12.2016.
• Super jaja 10 sztuk, rozmiar M, klasa A Wyprodukowano przez Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o., Żylice 35A, 63-900 Rawicz,
kod na skorupce jaja: 3PL30101312, daty minimalnej trwałości: 05.12.2016 oraz 06.12.2016.
• Jaja średnie M 30 sztuk klasa jakości A, klasa wagowa M Wyprodukowane przez: Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o., Żylice 35a,
63-900 Rawicz, Polska, kod na skorupce jaja: 3PL08101301, data minimalnej trwałości: 03.12.2016.

Szybka reakcja była możliwa dzięki współpracy ze służbami sanitarnymi, weterynaryjnymi i partnerem handlowym.

Przypominamy, że cały czas działa nasza infolinia : 795 530 922. Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów.
Są to działania profilaktyczne i zostały wprowadzone w związku z nowymi rygorystycznymi procedurami kontroli jakości.
Za głównym Lekarzem Weterynarii informujemy, że obróbka termiczna jaj (gotowanie, pieczenie w innym produkcie, smażenie)
gwarantuje całkowite unieszkodliwienie bakterii Salmonella.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

NADZWYCZAJNA KONTROLA JAKOŚCI W FERMACH DROBIU WOŹNIAK

Pragniemy Państwa poinformować o uruchomieniu ponadstandardowych procedur badań naszych Ferm i kontroli jakości naszego produktu na wszystkich jego etapach.
Dzięki współpracy ze specjalistycznymi ośrodkami badawczymi i służbami sanitarnymi, wypracowujemy standardy, które zapewnią najwyższy poziom bezpieczeństwa.
W związku z powyższym wprowadzamy:

1. Szereg ponadstandardowych badań obejmujących m.in.: pasze, hodowle, zakłady pakowania jaj, transport i sprzedaż jaj. Skrupulatnie sprawdzamy wszystkie miejsca, by wykluczyć oraz zlikwidować nawet najmniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia bakterii Salmonella.
2. Współpracujemy z Wydziałem ds. systemu RASFF, Głównym Inspektoratem Sanitarnym,  Głównym Inspektoratem Weterynarii, a także z powiatowymi jednostkami Weterynarii i Sanepidu.
3. W związku z przeprowadzonymi działaniami jesteśmy przygotowani na szybką reakcję.
4.Jesteśmy na etapie tworzenia i wdrażania najnowszych pionierskich procedur, których do tej pory nie stosował żaden producent jaj na świecie.

Powyższy system został uruchomiony i będzie reagował przy jakichkolwiek nieprawidłowościach, czy prawdopodobieństwach ich wystąpienia.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Dwa tygodnie temu zdecydowaliśmy o wstrzymaniu dostaw produktów z naszych ferm na rynek detaliczny. Jako wiodący producent jaj w Europie, jesteśmy świadomi, że najważniejsze jest bezpieczeństwo klientów. Dodatkowo chcielibyśmy podkreślić, że do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych potwierdzonych informacji, na temat zachorowań po spożyciu naszych jaj.

Przypominamy również, za Głównym Lekarzem Weterynarii, że obróbka termiczna jaj (gotowanie, pieczenie w innym produkcie, smażenie) gwarantuje całkowite unieszkodliwienie bakterii Salmonella.

Źródło: Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o.

PILNE: Jaja z Salmonellą w sieci marketów DINO! Skażone jaja pochodzą z jednej z wielkopolskich ferm!