Miał pomóc koledze w potrzebie, a ukradł mu auto! Podczas zatrzymania powiedział, że samochód chciał szybko sprzedać

Policjanci z Ostrowa Wlkp. zatrzymali 26-latka, który odpowie za kradzież samochodu. Mężczyzna miał pomóc koledze i pojechać z nim po drugi samochód, który się zepsuł. 26-latek wykorzystał chwilę kiedy znajomy był poza pojazdem i odjechał samochodem znajomego, którym przyjechali.

Do zdarzenia doszło 23 lutego br. Dzień później, do dyżurnego zadzwoniła kobieta, która zgłosiła kradzież swojego samochodu. Zgłaszająca wyceniła pojazd na kwotę 5 tys. zł. Policjanci ustalili, że kobieta pożyczyła samochód synowi, by ten z drugim kierowcą pojechał po swój zepsuty pojazd. Syn długo nie wracał do domu. Okazało się, że mężczyźni po dotarciu na miejsce postanowili odpocząć. 26-latek, który miał pomóc, wykorzystał chwilę kiedy jego znajomy przesiadł się do swojego pojazdu i odjechał z miejsca samochodem, którym przyjechali.
Policjanci szybko ustalili miejsce przebywania 26-latka i go zatrzymali. Odzyskali także skradziony pojazd. Wczoraj, mężczyzna usłyszał zarzuty. Tłumaczył policjantom, że samochód chciał sprzedać. Za kradzież, 26-latkowi grozi 5 lat więzienia. Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski