Miała być profesjonalna sesja zdjęciowa za bagatela 12 000zł i kariera supermodelki! Oszustowi grozi teraz do 8 lat za kratkami!

Wczoraj policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna wyłudził w 2012r. od mieszkanki powiatu kościańskiego 12000zł za profesjonalną sesję fotograficzną, która nigdy nie doszła do skutku.

W 2012r. na jednym z portali internetowych z 24-letnią wówczas mieszkanką naszego powiatu skontaktował się mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna zaproponował, że zrobi profesjonalną sesję fotograficzną, będącą przepustką do kariery modelki. Kobieta zgodziła się i  przelała na jego konto kwotę 12000zł.

Zgodnie z ustaleniami, mężczyzna zrobił kilka zdjęć próbnych i na tym zakończyła się współpraca. Jak ustalili policjanci, podał on kobiecie fałszywe dane dotyczące swojej osoby oraz miejsca zamieszkania. Ponadto zwodził ją w realizacji umówionej sesji.

Zniecierpliwiona kobieta zgłosiła ten fakt w naszej jednostce we wrześniu 2016r. Policyjne ustalenia doprowadziły funkcjonariuszy do 49-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego.  Wczoraj policjanci zatrzymali mężczyznę i po przewiezieniu do naszej jednostki przedstawili mu zarzut wyłudzenia pieniędzy. Podejrzany przyznał się postawionego zarzutu.

Za przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Apelujemy, żeby podchodzić z ostrożnością do różnego rodzaju okazji dotyczących atrakcyjnej pracy za którą musimy najpierw zapłacić. Źródło: KPP Kościan/Zdjęcie: pixabay.com