Miedzichowo – Kradli drewno z lasu i wpadli

dsc_0182_kopiowaniePolicjanci z Miedzichowa i Lwówka zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o kradzież drewna z lasu. W części ładunkowej złodziejskiego busa znajdowało się ponad 2,5 metra drewna  brzozowego o łącznej wartości 523 zł. Całej trójce grozi kara do 5 lat więzienia.

Sytuacja miała miejsce 5 marca 2016 roku około godziny 21:30. Wówczas patrol łączony policjantów z  Posterunku Policji w Miedzichowie  i Lwówka postanowił skontrolować kompleks leśny w rejonie miejscowości Piotry. Chwilę później mundurowi zauważyli w środku lasu białego busa, do którego trójka mężczyzn wkładała drewno. Stróże prawa natychmiast podjęli interwencję w celu zapobieżenia przestępczemu procederowi.

Na widok oznakowanego radiowozu złodzieje wpadli w popłoch. Jednemu z nich  nie udało się uciec i zniknąć w mroku lasu. Policjanci zatrzymali 18-latka, który chwilę później siedział w radiowozie z kajdankami na rękach.

Podczas sprawdzania części ładunkowej busa mundurowi ujawnili ponad 2,5 metra skradzionego drewna brzozowego. Jego wartość została wyceniona przez Leśnictwo Lewice na kwotę 523 zł. Tego samego wieczoru zatrzymany złodziej trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia rano pozostała dwójka przestępców w wieku 21 i 31 lat podzieliła los swojego kolegi i również trafiła za kratki. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży drewna z lasu.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl – Przemysław Podleśny