Międzychód – 20 interwencji publicznych, 10 domowych, 3 drogowe oraz 5 pijanych osób w areszcie… czyli weekend oczami Policji w powiecie

20 interwencji w miejscach publicznych, 10 domowych, trzykrotnie interweniowali policjanci podczas zdarzeń drogowych oraz pięć osób było zatrzymanych do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie tak minął weekend Policjantom z powiatu międzychodzkiego.

Od piątku policjanci z powiatu międzychodzkiego wzywani byli 34 razy. 20-krotnie o pomoc funkcjonariuszy zwracali się mieszkańcy powiatu wobec osób zakłócających porządek publiczny. W trzech przypadkach sprawcy zakłóceń ładu i porządku publicznego byli zatrzymani w policyjnym areszcie.

Kilka minut po północy z soboty na niedzielę policjanci z Sierakowa otrzymali informacje o dyskotece dochodzącej z samochodu, którego kierowca wjechał nim na deptak w Kwilczu. Mieszkaniec Kwilcza Marek G. za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 150 złotych.

Ponadto policjanci interweniowali w 10 przypadkach podczas tzw „domówek”. Niestety najczęstszą przyczyną nieporozumień rodzinnych i sąsiedzkich był alkohol. Dwukrotnie policjanci w celu zapewnienia spokoju i zapobieżenia dalszym eskalacjom alkoholowych emocji byli zmuszeni zatrzymać awanturujących się mężczyzn do wytrzeźwienia w policyjnej izbie zatrzymań.

W piątek(19.08) około godziny 18.00 w Międzychodzie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Czynu 600 lecia kierująca samochodem marki audi korzystając z zielonej strzałki lewoskrętu najprawdopodobniej nie zauważyła, że w tym samym czasie piesi na przejściu dla pieszych mają zielone światło wjechała na przejście potrącając idącego z matką czterolatka. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Kobieta została ukarana mandatem.

W sobotę (20.08) o godzinie 12.10 na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Czynu 600 lecia kierujący osobowym BMW jadąc ze zbyt dużą prędkością doprowadził do zderzenia z osobowym oplem uszkadzając następnie znak drogowy. Sprawca tego nieodpowiedzialnego manewru został ukarany 500 złotowym mandatem karnym.

W niedziele (21.08) kilka minut przed godziną 14-ą na przejeździe kolejowym w m. Lubosz zderzyły się dwa auta osobowe. Kierujący fiatem, mieszkaniec Piły najprawdopodobniej jadąc za szybko stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w lewy bok samochodu marki Citroen, kierowanego przez mieszkańca powiatu międzychodzkiego jadącego w kierunku Pniew. Nikt nie odniósł obrażeń. Zdarzenie zostało zakończone postępowaniem mandatowym.