Międzychód – Domokrążcy okradli staruszkę

Policjanci apelują ostrożność i rozwagę w kontaktach z osobami obcymi i przestrzegają przed okazyjnymi ofertami domokrążców. Ofiarami padają najczęściej osoby starsze i zamieszkujące samotnie.

Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania: nie wpuszczajmy obcych do naszych mieszkań, zamykajmy drzwi wejściowe do domów i mieszkań na zamek patentowy, bądźmy ostrożni kupując od obnośnych sprzedawców.

Zdarza się, że podczas prezentacji dywanu, odkurzacza lub innych przedmiotów, giną pieniądze i biżuteria.

W ubiegłym tygodniu 81 letnia mieszkanka gminy Międzychód w ten sposób straciła kilkaset złotych. Kradzież miała miejsce w godzinach przedpołudniowych. Pomimo sąsiedzkiego alarmu sprawcy zdołali ukraść pieniądze i uciec.

Wczoraj (30.08), również w jednej spod międzychodzkich wsi krążyli domokrążcy. Tym razem alarm sąsiadów wystraszył potencjalnych oszustów.

Nie dajmy się zwieść okazyjnym ofertom domokrążców, a w przypadku wątpliwości prośmy o pomoc policję.

Policjanci apelują również o zwracanie sąsiedzkiej uwagi na parkujące samochody w obrębie posesji samotnie zamieszkującej osoby, być może przyjechała w odwiedziny rodzina ale nie wykluczone jest, że w tym czasie okradana jest starsza, samotna osoba.

Często domokrążcy zmieniają pojazdy, poruszają się w różnych konfiguracjach osobowych mężczyzna i kobieta, same kobiety i tak jak było w ubiegłym tygodniu sprawcami byli sami mężczyźni.

Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze żądajmy okazania legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty.

O każdej podejrzanej sytuacji, osobach nieznajomych kręcących się po wsiach, domokrążcach poinformujmy niezwłocznie Policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112.