Szamotuły – Gaz w podłogę = 6 osób straciło prawo jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Szamotułach zatrzymali pięć praw jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym oraz jedno prawo jazdy w związku z kierowaniem samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący zostali zatrzymani w Ceradzu Dolnym, Kąsinowie, Bytyniu, Bininie oraz w Otorowie. Teraz stracili uprawnienia do kierowania samochodami.

Sześć osób poruszających się samochodami po drogach naszego powiatu straciło prawa jazdy. Pięciu z tych kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, natomiast jedno prawo jazdy mundurowi zatrzymali za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu.

W dniu 14 marca 2016 roku w miejscowości Ceradz Dolny, około godziny 07:30, policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym marki Ford Transit. 39-letni mieszkaniec gminy Duszniki w terenie zabudowanym, przy ograniczeniu prędkości 40 km/h poruszał się z prędkością 97 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 57 km/h.

Drugiego kierującego policjanci zatrzymali w Bytyniu o godzinie 12:30. Kierujący mercedesem, 50-letni mieszkaniec gminy Baranowo w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 122 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 72 km/h.

Kolejną osobę do kontroli drogowej mundurowi zatrzymali w Bininie po godzinie 11. Kierująca audi, 19 letnia mieszkanka gminy Trzcianka, dozwoloną prędkość przekroczyła aż o 84 km/h. Kobieta poruszała się z prędkością 124 km/h.

Tuż przed godziną 20 w Radzynach, policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-letniej kierującej samochodem osobowym marki Daimler. Kobieta poruszała się z prędkością 114 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczyła o ponad 60 km/h.

W dniu 15 marca br. przed godziną 9 w miejscowości Otorowo, policjanci z szamotulskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego subaru. 30-letni mieszkaniec gminy Wronki w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 106 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 50km/h.

Za popełnione wykroczenia policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy oraz nałożyli mandaty karne. Teraz przez trzy miesiące nie będą mogli kierować samochodami.

Natomiast, w dniu 15 marca 2016 roku po godzinie 9 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującą mitsubishi. 38-letnia mieszkanka gminy Szamotuły miała 0,11 mg/l alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywna.

Źródło: KPP Międzychód – Ewelina Grabowa