Międzychód – Kłusownicy sierakowskich jezior zostali zatrzymanie

Sierakowscy policjanci zatrzymali dwóch kłusowników. Funkcjonariusze zabezpieczyli również sprzęt służący do nielegalnego połowu ryb. Za kłusownictwo rybne zatrzymanym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, a za kradzież 5 lat pozbawienia wolności.

5 listopada br. o godzinie 02.20 policjanci z sierakowskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. Podczas kontroli policjanci zwrócili uwagę na unoszący się w pojeździe charakterystyczny zapach świeżych ryb.

DSC_6776
Kierowca został poproszony o pokazanie zawartości bagażnika. W środku znajdowały się sieci rybackie oraz ryby. W związku z podejrzeniem dokonania przez kierowcę i pasażera, nielegalnego połowu ryb, zostali oni zatrzymani i trafili na pozostałą część nocy do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli sprzęt kłusowniczy oraz 40 kg ryb. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Sierakowa.

Tego samego dnia zatrzymani usłyszeli zarzuty nielegalnego połowu ryb oraz ich kradzieży. Swojego przestępczego procederu kłusownicy dokonali w miejscowości Białcz.
Za kłusownictwo rybne mężczyznom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat, a za kradzież 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Międzychód