Międzychód – Pijany kierowca z narkotykami uderzył w drzewo – a to niejedyne zdarzenie minionego weekendu

W ostatni weekend międzychodzcy policjanci przeprowadzili na terenie powiatu kilkadziesiąt interwencji. Zatrzymano awanturnika z interwencji domowej oraz pijanego kierowcę osobówki z narkotykami. Ukarano kilkudziesięciu kierowców za przekroczenie prędkości.

W sobotę policjanci z drogówki ponownie przeprowadzili działania pk „Prędkość”. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 40 pojazdów, 29 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Nałożyli 26 mandatów karnych oraz zatrzymali jedno prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Pomimo apeli policjantów kierowcy nadal nie przestrzegają przepisów dotyczących ograniczenia prędkości, która jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

W niedzielę (04.09) o godzinie 18.25 policjanci pojechali na zgłoszone zdarzenie drogowe w m. Strzyżmin gmina Chrzypsko Wielkie. Na miejscu okazało się, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen jadąc z od strony m. Śródka w kierunku m. Wróblewo na łuku drogi nie opanował auta i uderzył w przydrożne drzewo.

Kierowcy, 29-latkowi nic się nie stało. Policjanci skontrolowali trzeźwość mężczyzny. Badanie wykazało obecność blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W samochodzie mundurowi znaleźli susz roślinny, który po przebadaniu okazał się być marihuaną. Badanie organizmu na zawartość środków odurzających dało wynik pozytywny.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania autem po pijanemu i pod działaniem środków odurzających oraz za posiadanie narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat. Prawa jazdy również zostało przez mundurowych zatrzymane.

Dzień wcześniej czyli w sobotę (03.09) do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który wywołał awanturę w miejscu zamieszkania. Członkowie rodziny w obawie o własne bezpieczeństwo zawiadomili policjantów. Patrol potwierdził kłótnię. Zatrzymany był pijany.

Źródło: KPP Międzychód