Międzychód – Początek października – łącznie kilkadziesiąt interwencji publicznych, domowych oraz drogowych

To kilkadziesiąt interwencji w miejscach publicznych oraz domowych, czterokrotnie interweniowali policjanci podczas zdarzeń drogowych.

Z soboty na niedzielę sierakowscy policjanci pojechali na zgłoszone zdarzenie drogowe w m. Grobia w okolicy punktu widokowego. Na miejscu zastali przewróconego na dach volkswagena passata. W samochodzie jak i jego pobliżu nie było żadnych osób. Policjanci zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym i zajęli się ustaleniem kierowcy oraz okoliczności zdarzenia.

Po kilku godzinach okazało się, że mieszkaniec powiatu szamotulskiego, podróżując z Kwilcza w kierunku Sierakowa najprawdopodobniej jechał za szybko, wpadł w poślizg, nie opanował pojazdu, wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Kierowcy nic się nie stało. Sprawa została zakończona 200 złotowym mandatem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W niedzielę /02.10/ o godzinie 6.40 na przejeździe kolejowym w m. Prusim dachowało kolejne auto.

Kierowca, mieszkaniec gminy Kwilcz również nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze podczas pokonywania łuku drogi oraz przejazdu kolejowego, wypadł z drogi i dachował. Jemu jak i pasażerce nic się nie stało. Po udzielonej pomocy medycznej powrócili do domu.

Zdarzenie zostało zakończone również mandatem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Niedziela /02.10/ godzina 23.00. W Międzychodzie na ulicy Gwardii Ludowej kierowca mercedesa najprawdopodobniej również jadąc za szybko, nie opanował auta i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca, 26-letni mieszkaniec Międzychodu ukarany 300 złotowym mandatem.

Poniedziałek /3.10/ o godzinie 6.20 w m. Gorzyń kierowca tira uderzył w tył samochodu poprzedzającego, który zatrzymał się przed sygnalizatorem. Nikomu nic się nie stało. Samochody uległy drobnym uszkodzeniom. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 300 złotych.

Źródło: KPP Międzychód, Wykorzystano zdjęcia wykonane przez KP PSP w Międzychodzie