Międzychód – Ponad dwadzieścia interwencji publicznych, domowych i drogowych czyli podsumowanie weekendu

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie i komisariatu w Sierakowie przeprowadzili w sumie ponad dwadzieścia interwencji publicznych, domowych oraz w miejscach zdarzeń drogowych. Wyeliminowali też z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierujących.

W piątek 29.07. po godz. 19:00 dyżurny międzychodzkiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od innego użytkownika drogi,  o podejrzeniu kierowania samochodem dostawczym na drodze K-24 w miejscowości Daleszynek przez nietrzeźwego kierowcę. W pobliżu znajdował się patrol funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy dokonali zatrzymania wskazanego pojazdu. Zgłoszenie potwierdziło się, gdyż podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że 63-letni mieszkaniec Poznania ma 1,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (2,26 ‰). Kierującemu zatrzymane zostało prawo jazdy, a samochód którym kierował został odholowany na parking strzeżony.

Teraz mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi, gdyż niezależnie od orzeczonej kary (kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 5 lat pozbawienia wolności), sąd obligatoryjnie może orzec świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu.

W sobotę 30.07. również po godz. 19:00 policjanci dokonali zatrzymania nietrzeźwego 21-letniego mieszkańca gminy Międzychód, który na drodze Kurnatowice – Prusim jechał rowerem, mając ponad 2 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym przypadku jazda w takim stanie zakończyła się dla rowerzysty pobytem w szpitalu, dokąd został przewieziony przez ambulans pogotowia po tym, jak stracił równowagę i przewrócił się na drogę, którą jechał.

W weekendowe noce policjanci interweniowali kilkakrotnie z powodu zakłócenia ciszy i nieporozumień rodzinnych, których powodem był alkohol. Skierowani też zostali do obsługi kilku niegroźnych zdarzeń drogowych, m. in. z udziałem zwierzyny leśnej.

Źródło: KPP Międzychód