Międzychód: Potrącił pieszego na drodze…

W niedzielę (07.01) o godzinie 17.40 policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze do Drezdenka.

Przybyły na miejsce patrol, na Przedlesiu w kierunku Drezdenka zastał służby ratunkowe udzielające pomocy medycznej pieszemu, który został potrącony przez samochód osobowy marki volkswagen.

Stróże prawa ustalili, że do potrącenia dosżło na pasie ruchu dla pojazdów, po którym szedł pieszy.

Pieszy i pojazd poruszał się w kierunku Międzychodu od Drezdenka. Mężczyzna, który szedł jezdnią nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Międzychodzie.

Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy, badanie pieszego wykazało obecność prawie dwóch promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policyjny technik, który wykonał oględziny miejsca wypadku zabezpieczył wszelkie ślady, które zostaną wykorzystane w prowadzonym postępowaniu, dlaczego pieszy znajdował się na jezdni, dlaczego nie miał żadnych elementów odblaskowych. wypadekkk

Te i inne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez międzychodzkich śledczych pod nadzorem prokuratora.

Policjanci przypominają, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze, które będą dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Źródło: KPP Międzychód