Międzychód – Wypadek terenowego ISUZU na wojewódzkiej 186 w Chrzypsku Wielkim! Przyczyna? Brawura i nadmierna prędkość!

W niedzielę, 19 marca 2017 roku – w pierwszym dniu działań wojewódzkich „Prędkość – zero tolerancji” na drodze wojewódzkiej nr 186 w okolicach Chrzypska Wielkiego doszło do zdarzenia drogowego, którego prawdopodobną przyczyną była nadmierna prędkość.

322-159619W niedzielę około godz. 18:00 dyżurny międzychodzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na łuku drogi nr W186 w okolicy Chrzypska Wielkiego.
Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że 35-letni mieszkaniec gminy Sieraków kierujący pojazdem marki Isuzu, podczas manewru wymijania innego uczestnika ruchu, na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem i „dachował” w przydrożnym rowie. Przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunkow panujących na drodze. Kierujący był trzeźwy, a w pojeździe nie było pasażerów. Dla kierującego to wykroczenie zakończyło się na szczęście 200 zł. mandatem karnym i zatrzymanym dowodem rejestracyjnym pojazdu Isuzu.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zdrowego rozsądku i zdjęcie nogi z pedału przyspieszenia. Źródło: KPP Międzychód – Waldemar Rymarski