Międzychód – Wypadki, piraci drogowi, awantury domowe, złodzieje i dwóch zatrzymanych. Policja podsumowuje pierwszy grudniowy weekend w powiecie

Od piątku do niedzieli policjanci odnotowali trzy zdarzenia drogowe, przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji, zatrzymali dwie osoby.

W sobotę, wieczorem, w Międzychodzie na ulicy Szpitalnej kierująca samochodem marki Daihatsu wykonując manewr cofania uderzyła w inny zaparkowany pojazd, po czym odjechała z miejsca. Policjanci ustalili właścicielkę i kierującą pojazdem. Ze wspomnianego zdarzenia patrolowcy sporządzili policyjna notatkę.

W sobotę, na drodze pomiędzy Głażewem, a Łowyniem, kierujący samochodem marki Suzuki podczas pokonywania łuku drogi, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Pasażerka trafiła do szpitala. Po badaniach okazało się, że jej i kierowcy nic się nie stało.

m dsc_5291

W niedzielę przy ulicy Pocztowej w Międzychodzie kobieta, kierująca samochodem marki opel straciła panowanie nad autem i uderzyła w barierki ochronne.Sprawa zakończyła się mandatem.

Uczestnicy wszystkich drogowych zdarzeń byli trzeźwi.

W piątek (02.12) policjanci drogówki ponownie korzystali z posiadanych urządzeń do pomiaru prędkości. Skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów. Czternastu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Mundurowi zastosowali wobec sprawców wykroczeń postępowanie mandatowe. Jeden z nich w m. Kłosowice przekroczył prędkość o 60 km/h w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec Międzychodu stracił na trzy miesiące prawa jazdy.

Z soboty na niedzielę w m. Prusim policjanci z Sierakowa zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. Mieszkaniec gminy Międzychód siedział za kierownicą mając w organizmie blisko 2,8 promila alkoholu.

Mężczyźnie grożą dwa lata pozbawienia wolności, kara finansowa i zatrzymanie prawa jazdy na kilka lat.

Do policyjnego aresztu dwie osoby.

Za policyjne kraty już w piątek trafił mężczyzna, który kradł w jednym w kwileckich marketów. Złodziej zapakował do torby artykuły za ponad 500 złotych. Gdy chciał go opuścić, obsługa sklepu zamknęła drzwi i uwięziła złodzieja. Ujęty bandzior został zatrzymany przez mundurowych z Sierakowa.

Złodziej, 31 letni mężczyzna, mieszkaniec Gorzowa do marketu zawitał nie pierwszy raz. Okazało się, że jest to jego drugi występ na deskach tego samego sklepu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży za co grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Kolejny zatrzymany to awanturnik, który wywołał w piątek, po południu kłótnię w miejscu zamieszkania.

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy zgłosili 4 miejsca zagrożonych za pomocą krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Połowa z nich dotyczy ruchu drogowego min: przekraczania prędkości i nieprawidłowego parkowania.

Źródło: KPP Międzychód